ІМЕНА

Колос Григорій Макарович

КОЛОС

Григорій Макарович

художник, керамік, педагог, член Спілки художників України.

Народився 27 серпня 1935 року в селі Нечаєве Шполянського району Черкаської області. Рано виявлений інтерес до образотворчого мистецтва привів його 1951 року у Львівське училище прикладного мистецтва на відділ художнього розпису. Наставниками й чуйними педагогами учня були Григорій Анциферов, Карло Звіринський, Ярослава Музика.
З 1956 по 1962 рік навчався на факультеті художньої кераміки Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва у знаменитих педагогів: М.В.Беляєва, Т.П.Порожняка та інших.
З 1962 по 1964 роки працював у цьому ж інституті, на кафедрі художньої кераміки.
Щаслива доля привела Григорія Колоса у місто Косів.
З 1964 року працював на відділі художньої кераміки у Косівському училищі прикладного мистецтва (тепер Косівський інститут прикладного і декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв).
Григорій Макарович – непересічна, талановита особистість. Створив багато унікальних образотворчих творів, навчив і виховав кілька поколінь фахівців, які гідно продовжують славні традиції Косівської гончарної школи.
Марія ІВАНЧУК,
мистецтвознавець, член НСХУ.
Газета «Гуцульський край», 2010 рік.