ДЛЯ СТУДЕНТІВ

ЗНО. Як поводити себе


 Як правильно поводити себе під час Зовнішнього Незалежного Оцінювання

   Матеріали ЗНО складаються з декількох частин, в яких по груповано завдання різного рівня складності. Завжди є завдання, які тобі під силу вирішити.

Отже, період підготовки пройшов. Не  пожалій 2-3 хвилини для того, щоб привести себе у стан рівноваги. Згадай про ритмічне дихання. Подихай та заспокойся.

 

Будь уважний! На початку тестування тобі повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк і т.д.).  Від    цього залежить правильність твоїх відповідей.

Дотримуйся правил поведінки на екзамені! Якщо хочеш щось запитати у організатора, який проводить ЗНО безпосередньо в аудиторії , підніми руку. Твої запитання не повинні стосуватися змісту завдань. Тобі дадуть відповідь тільки на ті запитання, які пов’язані з правилами заповнення реєстраційної картки.

Зберися! Після заповнення бланку реєстрації, якщо всі неясні для себе моменти ти вирішив, сконцентруйся і забудь про оточуючих. Для тебе мають існувати тільки текст завдань і час, за який ці завдання мають бути виконані. Поспішай – повільно!

Не бійся! Жорсткі часові рамки не повинні впливати на якість твоїх відповідей. Перед тим, як написати відповідь, перечитай запитання двічі і переконайся , що правильно зрозумів написане.

Почни з простого(легкого)! Давай відповідь на ті запитання ,в яких у тебе не виникає сумнівів, не зупиняйся на тих, які викликають довгі роздуми. Тоді ти заспокоїшся, голова почне працювати чіткіше, і ти увійдеш у робочий ритм. Тим самим ти звільнишся від нервозності, і вся твоя енергія буде спрямована на складніші запитання.

 Пропускай! Треба навчитися  пропускати складні або незрозумілі завдання. Пам’ятай: завжди знайдуться такі запитання, з якими ти обов’язково впораєшся. Просто буде несправедливо недобрати балів тільки тому, що ти не дійшов до «своїх» завдань, а застряг на тих, які викликають у тебе труднощі.

 Прочитуй завдання до кінця! Поспіх не має привести до того, що ти будеш старатись зрозуміти умови завдання  «з перших слів», а закінчення добудовувати у власній уяві. Це, як правило, призводить до прикрих помилок у найпростіших завданнях.

Вдумуйся тільки в те завдання, яке виконуєш зараз! Коли переходиш до наступного завдання, постарайся не думати про те, що було в минулому. Звичайно, завдання не пов’язані одне з одним, тому ті знання, які ти застосовував  для виконання одного завдання, як правило не допомагають, а тільки заважають правильно розв’язати нове завдання. Ця порада корисна ще тим, що дає тобі безцінний психологічний ефект: забути невдачі у минулих завданнях, думати тільки про те, що кожне нове завдання – це шанс набрати якнайбільше балів.

Дій методом виключень! Більшість завдань можна вирішити швидше, якщо одразу не шукати правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті варіанти відповіді, які не підходять. Цей метод дозволяє зосередитись на одному чи двох варіантах, що значно спрощує виконання даного завдання.

Плануй розв’язання в «два тури»! Розраховуй час так, щоб за дві треті всього відведеного часу пройтися легкими завданнями  і доступними для тебе (перший тур), таким чином ти встигнеш набрати максимальну  кількість балів на тих завданнях, в яких ти впевнений. Тоді повертайся і подумай над складнішими завданнями, які спочатку пропускав.

Вгадуй! Якщо ти не впевнений у відповіді, але інтуїтивно можеш вибрати той чи інший варіант, - довірся інтуїції! При цьому вибирай таку відповідь, яка з найбільшою ймовірністю відповідає даному завданню.

Перевіряй! Обов’язково залиш декілька хвилин для перевірки своєї роботи, хоча б для того, щоб пробігтись очима і помітити явні помилки.

Не засмучуйся! Прагни до виконання всіх завдань, але запам’ятай, що на практиці це не завжди реально, проте враховуй, що кількість виконаних тобою завдань може виявитись достатньою для доброї оцінки.

УСПІХУ ТОБІ!


Прокоментувати: