ЦИКЛ ХУДОЖНЬОГО РОЗПИСУ
- Hits: 80
- Надрукувати ,
Циклова комісія художнього розпису як структурний підрозділ Косівського фахового коледжу прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв була створена 1990 року. Потреба у створенні наймолодшої спеціалізації зумовлена прагненням колективу навчального закладу (з 2020 р. - фахового коледжу) до комплексного вирішення проблем синтезу мистецтв, а також відродження традиційних для України технік художнього розпису та розвитку академічного малювання. Першим завідувачем циклової комісії став талановитий художник Валерій Берізка. Сьогодні цикл є потужною та невід’ємною складовою Косівської мистецької школи.
Важливо відзначити, що педагоги циклової комісії (завідувач Ігор Барановський, Роман Стеф’юк, Руслана Захарків, Антон Григорук, Павло Мороз, Любов Пліхтяк,) працюють над удосконаленням традиційних народних та новітніх технік розпису, відтворюючи багатогранність художньої виразності творів мистецтва.
Програмами навчальних дисциплін охоплено близько п’ятнадцяти технік станкового та монументального живопису: писанковий та народний розпис, розпис на склі, батик, мозаїка, вітраж тощо. Програмові завдання фахових дисциплін циклу, а саме рисунок, живопис, композиція та профмайстерність, тісно пов’язані та переплітаються між собою , формуючи цільну концепцію та мистецький напрям відділу. Вимоги до виконання завдань досить високі та потребують неабиякої концентрації уваги як студента так і викладача. Слід відзначити, що методика викладання фахових дисциплін грає важливу роль у формуванні сучасного молодого художника, тому одним з пріоритетів циклу художнього розпису є регулярне оновлення навчальних програм та навчальної бази, формування фондів.
Починаючи з першого курсу, а саме з предмету основи композиції та кольорознавства, в студента формується розуміння створення авторських образів, які продовжують своє життя в матеріалі в наших майстернях. Матеріально-технічна база аудиторії повністю відповідає сучасним нормам та вимогам, що сприяє створенні високоякісних творів мистецтва.
Студенти нашого циклу отримують потужний академічний та технічний фундамент для продовження навчання як в нашому інституті, так і в інших вузах. Широкий спектр вивчених технік дозволяє вибрати для подальшого навчання в найрізноманітніших жанрах та видах мистецтва (графіка, реставрація, монументальний та сакральний живопис, архітектура тощо).
Підсумком 4-річного навчання є створення дипломної роботи, яку студент виконує в одній з обраних технік на основі власного проекту. Велика частина дипломних робіт виконується на замовлення як фізичних осіб так і різноманітних державних організацій (розпис стін, живопис), що говорить про популярність та актуальність художнього оформлення та декорування житлового простору.
Оцінюючи діяльність циклу художнього розпису, слід насамперед відзначити синергію творчих пошуків із регіональними традиціями Гуцульщини, тонке чуття специфіки технологічних особливостей матеріалу, звернення як до народного, історичного аспектів, так і до сучасних тенденцій розвитку образотворчого мистецтва.
Методичне забезпечення циклу художнього розпису