ЦИКЛОВІ КОМІСІЇ

 

 Tsykl Hudozhniyogo Tkatstva Hudozhniyoiy Vyshyvky Ta Modeljuvannja Odjagu  До  предметів циклу художнього ткацтва, художньої вишивки та моделювання одягу належать наступні професійно-орієнтовані дисципліни: основи композиції, проектування, профмайстерність, моделювання, технологія та матеріалознавство, теорія ткацьких переплетень, що є основою формування спеціальних та предметних компетентностей у системі підготовки фахівця у галузі створення та декорування тканини.

   Робота циклу базується на вивченні, збереженні та інтерпретації народного мистецтва Гуцульщини. Основною метою діяльності викладачів циклової комісії – навчити здобувачів створювати вироби, які відповідають вимогам сучасного дизайну та мають міцний інформаційний зв’язок з традиціями створення та декорування тканин.

   В майстернях художнього ткацтва та художньої вишивки студенти використовують набуті знання з інших предметів, які вони засвоїли під час навчального процесу, це –  кольорознавство, історія мистецтв, шрифти, рисунок, живопис, 3-D моделювання.

   Діяльність відділу зосереджена на виховання кваліфікованих фахівців. Основне завдання викладача – підвищувати художню культуру здобувачів, розвивати творчі здібності, сприяти розвиткові його образного мислення. А запорукою успіху у формуванні грамотного митця є  комплексне застосування  викладачем у навчальному процесі  всіх засобів розвитку професійних компетентностей.  Володіння ними є  міцною основою  для:

  • продовження навчання з метою здобуття наступних кваліфікацій;
  • проявлення педагогічних талантів як вчителя образотворчого мистецтва та історії культури;

  Викладачі постійно працюють над вдосконаленням змісту, форм та методів навчання, впровадженням інноваційних педагогічних технологій для формування загальних, спеціальних та професійних компетентностей здобувача. Міцні педагогічні засади такої роботи виявляються у прагненні створити опосередкований вплив на формування професійних компетентностей та  прогнозованих результатів навчання здобувачів освіти напряму 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

Одним із елементів методики навчального процесу фахових дисциплін циклу є проведення майстер-класів. Вони візуалізують навчальний процес, прискорюючи засвоєння нового матеріалу, мотивуючи студента.

Напрям  художнього ткацтва, вишивки та моделювання одягу передбачає широкі можливості застосування майстер-класів в навчальному процесі з метою:

  • ознайомлення з творчістю майстрів ДПМ;
  • вивчення окремої техніки чи етапу виготовлення виробу;
  • відновлення забутих технік тощо.

Викладачами розроблено ряд майстер-класів для студентів, які базуються на передачі власного набутого досвіду, адже вони постійно ведуть активну творчу діяльність,  є активними учасницями регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставок.

  Дипломні та курсові роботи студентів циклу це – оригінальні композиційні рішення тканин різного функціонального призначення, вони достойно демонструються на всеукраїнських і міжнародних конкурсах.

   Досягнення студентів коледжу засвідчуються неодноразовою перемогою у Всеукраїнських та конкурсах з образотворчого мистецтва.


Методичне забезпечення циклу художнього ткацтва, художньої вишивки та моделювання одягу